Вручення премії Колодія

У Чернівцях відбулася церемонія вручення
літературної премії імені Віталія Колодія

У середу, 19 лютого, у Чернівецькій обласній універсальній науковій бібліотеці ім. М. Івасюка відбулася церемонія вручення Міжнародної літературної премії імені Віталія Колодія. Її заснував видавничий дім “Букрек” та родина письменника у 2018 році.
Цьогоріч журі присудило премію Василю Місевичу за книгу «Шипинські овиди. Поезія ХХІ століття».
Василь Хрізонтович Місевич — український поет, член Національних спілок журналістів і письменників України. Лауреат літературно-мистецьких премій ім.Василя Симоненка, Сидора Воробкевича, Дмитра Загула.
Диплом лауреата та грошовий еквівалент премії у розмірі 10 тисяч гривень Василю Місевичу вручила директорка «Букреку» Дарина Максимець. Вітаючи лауреата і присутніх, вона наголосила на тому, що ця літературна премія має неабияку вагу і є абсолютно унікальною. Оксана Колодій, дочка письменника, кандидатка філологічних наук зауважила, що Віталій Колодій своєю творчістю задав високу творчу планку і тепер твори лауреатів мають бути саме такими. Поезія Василя Місевича відповідає цьому рівню. В свою чергу, Василь Джуран наголосив: «Василь Місевич – поет високого злету й високих орбіт!». Слова привітання висловив також Володимир Вознюк, підкресливши, що Місевич – справжній син свого народу й майстер своєї справи.
«Читаючи Ваші твори, ніби переживаєш свою власну історію. Слова торкаються душі і видно, що простими словами сказано так багато і глибоко. Це верх майстерності. Поетичної майстерності!» - додала директорка бібліотеки Наталія Філяк. Лунало ще безліч привітань і побажань на адресу поета. Родзинкою імпрези було виконання народним артистом України Іваном Дердою пісні на слова Василя Місевича.
Познайомитись із творчістю лауреата можна тут же в бібліотеці. До імпрези її працівники створили виставку близько 20 поетичних книжок Василя Місевича.