Теодот Галіп: сучасне прочитання

Помітне місце серед плеяди мистецьких новаторів Буковини  початку ХХ століття  займає постать Теодота Галіпа, чий літературний спадок і досі мало знаний в Україні.

Теодот  Галіп – юрист, правник, політичний діяч, письменник. Сучасний читач, який перебуває у контексті новітніх культурологічних реалій, зможе розпізнати у творчій манері Т. Галіпа неореалізм та елементи нового мистецького стилю гіперреалізму, теоретична основа якого полягає у необхідності відходу від заідеологізованості форм образотворчого мистецтва. Письменника безперечно можна зарахувати до гурту авторів, творчість яких стояла біля витоків української урбаністичної літератури.

Цікавою  та унікальною є мова письменника. Унікальність мови творів Галіпа полягає в тому, що вона по суті становить собою зразок мови тогочасної україномовної інтелігенції. І хоча у більшості випадків Галіпові герої були інтелігентами у першому поколінні, сам автор безперечно був носієм і глибоким знавцем літературної мови.

Твори Теодота Галіпа демонструють еволюцію художніх стилів, національної свідомості. Його політична та просвітницька діяльність лежить у контексті будительства та суспільних змін першої половини ХХ століття.

У видавництві «Букрек» побачила світ книга вибраних творів письменника. Пропонована книга – це вперше зібрані в одне видання його твори: поезія, проза, спогади.

Для широкого кола читачів.

Галіп Теодот. Твори / Т. Галіп; упорядкув., прим. та наук. ред. О.М. Івасюк, В.Є. Бузинської; післямова О. В. Колодій. – Чернівці: Букрек, 2015. – 440 с.